WARSZTATY I SZKOLENIA

TERAPIA W PEDAGOGICE MONTESSORI

2.STOPIEŃ

PIGUŁKA WIEDZY

Jesteś  terapeutą, nauczycielem albo rodzicem? Znasz już podstawy działań terapeutycznych w pedagogice Marii Montessori z pierwszego stopnia naszego szkolenia i masz apetyt na więcej? Pracujesz w placówce montessoriańskiej jako nauczyciel lub terapeuta? A może jesteś rodzicem, który chce wprowadzić te szczególne zasady terapii dla swojego dziecka?

Drugi stopień szkolenia z terapii Montessori, to uszczegółowienie wiedzy i doświadczeń z 1. stopnia, rozszerzenie sposobów i możliwości działań z dziećmi potrzebującymi wsparcia.

 • Będziesz uczestniczyć w zajęciach i  warsztatach ze specjalistami z różnych dziedzin.
 • Doświadczysz możliwości zmiany sposobu obserwacji dziecka.
 • Dowiesz się, jak działać zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori: bez wzmocnień, kar i nagród – będzie to także cenna wiedza dla rodziców Twoich dzieci.
 • Poznasz kolejne sposoby pracy z materiałami Montessori i nauczysz się korzystania z tego zaplecza, które już masz – oczywiście pod kątem zasad pedagogiki Montessori.

W każdej placówce spotykamy teraz dzieci z problemami rozwojowymi, dlatego mam specjalną ofertę cenową dla zespołów (żłobkowych, przedszkolnych, wczesnoszkolnych), które zdecydują się wziąć udział w tym szkoleniu. Jeśli chcecie wspólnie przejść tę drogę i poznać sposoby działania w trudnych dla Was sytuacjach, napiszcie mail – prześlę Wam specjalną ofertę, dzięki której każdy z Was nauczy się nowych rzeczy działając w swoim zespole i otrzyma dyplom.

Co zyskasz po ukończeniu szkolenia?

 • będziesz patrzeć dziecko zgodnie z założeniami montessoriańskiej obserwacji; zobaczysz dzięki temu dużo więcej, niż do tej pory
 • poznasz sposoby pracy z dzieckiem bez dodatkowych wzmocnień w trakcie zajęć i terapii
 • Twoja wiedza na temat objawów zaburzeń SI, opóźnionego rozwoju mowy i dysleksji zwiększy się dzięki warsztatom ze specjalistami
 • zyskasz dodatkowe narzędzia do komunikacji z rodzicem dziecka, które potrzebuje wsparcia i terapii
 • będziesz stosować w praktyce adaptacje pokazów pracy z materiałami Montessori
 • będziesz dostosowywać swoje materiały do terapii zgodnie z zasadami terapii Montessori
 • będziesz tworzyć własne materiały w oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie

Materiały dla uczestników:
Każdy uczestnik otrzyma materiały do użytku własnego – zbiór zasad i wskazówek do prowadzenia zajęć z uwzględnieniem terapii w pedagogice Montessori.

W trakcie szkolenia możesz dołączyć do naszej zamkniętej grupy na Facebook’u, w której dzielimy się materiałami i organizujemy spotkania online tylko dla jej uczestników.

PROGRAM

1. MODUŁ (4 godziny)
Zajmiemy się szczegółowym omówieniem zasad pracy w pedagogice Montessori – o tym nigdy dosyć. Ten temat, to podstawa każdego naszego działania. Co i jak robić? Tego dowiemy się na tym spotkaniu
Drugim tematem będzie obserwacja dziecka – kolejny fundament filozofii Montessori. Będziemy ćwiczyć, doświadczać i uczyć się obserwować w zupełnie nowej jakości.

2. MODUŁ (4 godziny)
Pokażę Ci sposoby pracy z materiałami Montessori ( i nie tylko). Prześledzimy krok po kroku adaptacje pokazów pracy dostosowane do potrzeb dzieci z różnymi problemami rozwojowymi. Będziemy tworzyć własne materiały w oparciu o zasady pracy, które poznaliśmy i utrwaliliśmy poprzednio.

3. MODUŁ (3 godziny)

Nauczymy się działać minimalizując system wzmocnień, nagród i kar (czasami brak nagrody lub wzmocnienia też bywa dla dziecka nauczonego takich procedur karą). To będzie praca przede wszystkim w obszarze rozwoju osobistego. Ja – nauczyciel, terapeuta, rodzic – i moje postrzeganie wzmocnień, kar i nagród. Ja i moja samoocena. Ja i moja wiara w siebie. Tylko w taki sposób możemy przeformułować sposób działania w relacji z dzieckiem.

4. MODUŁ (2 x 5 godzin)
Cały dzień pełen emocji, doświadczeń i wiedzy. Będziesz uczestniczyć w warsztatach online z zakresu logopedii, dysleksji i Integracji Sensorycznej. Doświadczone specjalistki opowiedzą Tobie o objawach, które mogą wskazać Tobie przyczyny problemów z codziennym funkcjonowaniem dziecka.

Karolina Ryndak – Kozik (neurologopeda, nauczycielka Montessori i dorosła dyslektyczka), podzieli się z Tobą swoją wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym i osobistym.
Magdalena Kazura (fizjoterapeutka, terapeutka SI, terapeutka metody NDT Bobath), pomoże nauczyć się rozpoznawać wskazówki, które daje nam dziecko poprzez swoje ciało.

5. MODUŁ (3 godziny)
Podsumowanie wszystkich spotkań, przedstawienie pomysłów na własne materiały do pracy z dzieckiem. Doprecyzowanie szczegółów, odpowiedzi na pytania, które przyniosła praca na poprzednim module. Ćwiczenia, doświadczenia i podsumowanie osiągnięć.

Spotkamy się po to, żeby nam i dzieciom było po prostu łatwiej w życiu, w domu i w pracy 😊

To szkolenie jest kontynuacją 1. stopnia. Jeżeli nie brałaś/eś w nim udziału, zapraszam po szczegóły  ⇒ TERAPIA W PEDAGOGICE MONTESSORI 1.STOPIEŃ

UCZESTNICY

Zapraszam absolwentów poprzedniego szkolenia z terapii:

 • nauczycieli Montessori
 • terapeutów pracujących w montessoriańskich placówkach (terapeutów pedagogicznych, logopedów, terapeutów Integracji Sensorycznej, etc.)
 • studentów
 • rodziców

Ewa Nikołajew-Wieczorowska

Integracyjny aspekt metody Montessori i praca z dziećmi z problemami rozwojowymi, to jest moja absolutna pasja. Zajmuję się tym zawodowo już 30 lat i wiem, że mam naprawdę sporo wiedzy i doświadczenia do przekazania. Jestem nauczycielką, terapeutką metody Montessori. Prowadzę kursy, studia podyplomowe i szkolenia z zakresu metody Marii Montessori oraz samorozwoju nauczyciela Montessori. Uwielbiam pomagać w metamorfozach montessoriańskich placówek i chętnie łączę je ze szkoleniem dla całej kadry żłobka, przedszkola lub szkoły. Przekazuję podczas szkolenia całą swoją wiedzę i doświadczenie i robię to z ogromną pasją 💚

Karolina Ryndak-Kozik

Od kilku lat pedagog, neurologopeda, nauczyciel Montessori. Od dwóch lat montessoriańska Mama. Od zawsze dyslektyk. Ostatnio pasjonatka aromaterapii.

Magdalena Kazura

Absolwentka fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Terapeutka Integracji Sensorycznej oraz NDT – BOBATH. Dzieli życie pomiędzy Polskę i Francję, dzięki czemu poznaje najnowsze trendy terapeutyczne. Prowadzi warsztaty z SI oraz fizjoterapii w ramach szkoleń w CUDzie Montessori.

OPINIE O SZKOLENIU

Już następnego dnia wykorzystałam wiedzę w pracy terapeutycznej z dzieckiem z niepełnosprawnością umysłową.
Forma szkolenia była urozmaicona - zarówno podstawy dla osób bez doświadczenia, jak i informacje dla osób z doświadczeniem.
Dotychczas nie korzystałam z materiału Marii Montessori w pracy z dziećmi w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Od dziś to się zmieni.

WAŻNE INFORMACJE

CUD Montessori II Szkolenia Konsultacje jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS) pod numerem 2.30/00183/2017

Online, w czasie rzeczywistym oraz 7-dniowy dostęp do nagrania.

Platforma ZOOM

24 godziny dydaktyczne, szkolenie obejmuje pięć modułów.

MODUŁ 1. 07.03.2023 r. godz. 17:30 – 20:30
MODUŁ 2. 21.03.2023 r. godz. 17:30 – 20:30
MODUŁ 3.  04.04.2023 r. godz. 17:30 – 19:45
MODUŁ 4. – warsztaty 22.04.2023 r. godz. 09:00 – 13:00
oraz 14:00 -18:00
MODUŁ 5. 16.05.2023 r. godz. 17:30 – 19:45

TWOJA INWESTYCJA

990 złotych

Rabat 12% przy zakupie dodatkowo szkolenia
Terapia w pedagogice Montessori 1. stopień

1 289 1 150 złotych

Możliwa jest płatność w ratach – więcej informacji w formularzu zapisowym.

OFERTA DLA PLACÓWEK

Chcesz zapisać kilka osób albo zespół nauczycieli z przedszkola/szkoły?
Zadzwoń lub napisz – przygotuję dla Was atrakcyjny rabat!

+48 729 498 270
biuro@centrummontessori.pl

WIĘCEJ INFORMACJI

tel. +48 729 498 270
(pon. – pt. w godz. 10.00 – 13.00)
lub mailowo:
biuro@centrummontessori.pl

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Wypełnij formularz zapisowy (otworzy się w nowym oknie),
by zapisać się na szkolenie.